à la belge

«Neen, misschien!»

Wie had ooit gedacht dat Vincent, dankzij een potje zout dat tijdens een discussie over gastronomie op een tafel was gemorst, zijn eigen "Belgische" bedrijf zou hebben opgericht? Het project kreeg vorm in zijn hoofd met dezelfde snelheid als de korrels die uit de pot en over de tafel kwamen rollen.


Deze kookliefhebber is sinds 2015 een manusje doet alles en zorgt ervoor dat hij alles zelf maakt. De fabricage vindt plaats in zijn ateliers in Embourg, nabij Luik. Vincent begon eerst met geïmpregneerd zout bloem, maar blijft innoveren en de lijst met nieuwe ideeën is in de loop van de tijd gegroeid.


Al zijn producten zijn ontwikkeld met als doel u een uniek en exclusief assortiment aan te bieden en daarbij te werken met originele, eigenzinnige en vooral Belgische ingrediënten.


Om zo snel mogelijk te ontdekken!

Sel guerande belge